خبر

اطلاعیه سازمان امور دانشجویان درباره دانشجویان ایرانی اوکراین


شفقنا- ستاد همراهی و حمایت از دانشجویان شاغل به تحصیل در اوکراین سازمان امور دانشجویان در اطلاعیه ای شرایط جدید انتقال را اعلام کرد.

به گزارش شفقنا از وزارت علوم، ستاد همراهی و حمایت از دانشجویان شاغل به تحصیل در اوکراین اطلاعیه‌هایی را صادر کرد که به شرح زیر است:

به اطلاع دانشجویان شاغل به تحصیل در کشور اوکراین و خانواده‌های محترم این عزیزان می‌رساند، سازمان امور دانشجویان، ضمن امیدواری به بازگشت ثبات و امنیت به اوکراین، با توجه به تشکیل ستاد همراهی و حمایت، به دانشجویان و خانواده‌ها اطمینان خاطر می‌دهد، با اولویت تأمین امنیت و انتقال به خارج از اوکراین و بازگشت آنان به کشور، از هیچ تلاش و کوششی دریغ ننماید و تا پایان یافتن درگیری ها پیگیر امور مربوطه به دانشجویان باشند.

امور مربوط به نظام وظیفه مشمولین غایب، انتقال به دانشگاه‌های داخل و ارزیابی دانشنامه فارغ التحصیلان از دانشگاه‌های اوکراین در اطلاعیه‌های بعدی و از طریق سایت سازمان امور دانشجویان به آگاهی عزیزان خواهد رسید.

شماره‌های زیر پاسخگوی دانشجویان و خانواده‌های محترم آنان در طول دوران درگیری تا بازگشت صلح و ثبات به اوکراین، در سه موضوع فوق هستند.

آقای دکتر ثقفی: ۹۶۶۶۴۴۲۸

خانم داربر: ۹۶۶۶۴۵۸۱

خانم نظرده: ۹۶۶۶۴۷۳۰

اطلاعیه شماره ۲

پیرو اطلاعیه شماره یک ستاد همراهی و حمایت، به منظور ایجاد اطمینان خاطر هرچه بیشتر دانشجویان شاغل به تحصیل در اوکراین و خانواده محترم آنان، بدین وسیله نتیجه پیگیرهای به عمل آمده در موضوع نظام وظیفه مشمولین طبق ابلاغیه مورخ ۰۵.۱۲.۱۴۰۰‬ ستاد کل نیروهای مسلح به شرح زیر به اطلاع می‌رساند.

۱- به کلیه مشمولان غایب و غیر غایب مقیم کشور اوکراین اجازه داده می‌شود تا بهبود شرایط و بازگشت آرامش نسبی و امکان بازگشت به آن کشور، در ایران توقف داشته و یکبار ورود و خروج این عزیزان از کشور بلامانع است. حداکثر توقف متعاقباً توسط ستاد کل نیروهای مسلح با همکاری وزارت امور خارجه اعلام خواهد شد.

۲- مشمولین غایب مقیم کشور اوکراین که از قانون ۲ بار در سال و ۳ ماه توقف استفاده می‌کنند، نیز در صورت تمایل می‌توانند از تسهیلات بند ۱ استفاده نمایند و در صورت استفاده از این تسهیلات بند یک، بند ۲ برای این مشمولین ملغی می‌شود.

۳- بر اساس ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح مورخ ۲۸.۱۱.۱۴۰۰‬ کلیه مشمولین ایرانی مقیم خارج از کشور که حداقل سه سال در خارج از کشور اقامت داشته باشند می‌توانند تا تاریخ ۲۹.۱۲.۱۴۰۵‬ به مدت سه ماه و حداکثر دو بار در سال به کشور تردد نمایند.

اطلاعیه شماره ۳

به اطلاع دانشجویان شاغل به تحصیل در اوکراین و خانواده‌های محترم آنان می‌رساند؛ مدارک تحصیلی دانش‌آموختگان مطابق ضوابط و مقررات سازمان امور دانشجویان و با لحاظ نمودن شرایط خاص به شرح ذیل قابل بررسی و ارزشیابی می‌باشد:
۱ ارائه مدرک تحصیلی از دانشگاه‌های معتبر و مورد تأیید وزارت عتف.
۲ رعایت حداقل طول مدت اقامت دانشجویی لازم برای تحصیلات حضوری، اسامی دانشگاه‌های معتبر کشور اوکراین به تفکیک سال شروع به تحصیل و مدت زمان اقامت لازم دانشجویی متناسب با مقطع تحصیلی در پایگاه اطلاع‌رسانی اداره کل امور دانش‌آموختگان (https://grad.saorg.ir) در دسترس قرار دارد.

همچنین مقرر شد تا زمان برقراری آرامش نسبی و امکان بازگشت به کشور اوکراین، از سوی سازمان امور دانشجویان در مورد بند دوم مساعدت‌های لازم به عمل آید. مبنای تعیین شرایط عادی، اعلان رسمی وزارت امورخارجه و ستاد کل نیروهای مسلح خواهد بود.
بر این اساس، در صورت معتبر بودن دانشگاه، چنانچه مدت اقامت تحصیل به استناد گذرنامه کمتر از حد نصاب مندرج در ضوابط و مقررات باشد، لازم است متقاضی نسبت به اخذ گواهی رسمی دانشگاه محل تحصیل و تأیید آن در سامانه میخک وزارت امور خارجه اقدام نماید.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا