خبر

اسکوچیچ اقدام جنجالی کی روش را تکرار می کند!/ کاپیتان مقتدری که حواشی تیم ملی را جمع می کند! | جهان محتواپس از شایعاتی مبنی بر غیبت احتمالی احسان حجسفی و کریم انصاری فرد از اردوی تیم ملی، شرایط برای هدایت تیم ملی نیز سخت شده است. حالا علیرضا جهانبخش به عنوان مسن ترین بازیکن تیم، گزینه اصلی کاپیتانی تیم ملی ایران است. البته علی رضا در نبردهای قبلی هم چنین تجربه ای کسب کرده بود. با این حال، حضور او اکنون در اردوها به عنوان کاپیتان کمی متفاوت از گذشته خواهد بود. به نظر می رسد یکی از دلایل آشفتگی در رختکن تیم ملی به خصوص در اردوهای اخیر، نبود کاپیتان قوی در تیم باشد.

فوتبال ایران عمدتاً کمتر چنین بازیکنی تولید می کند و افرادی که توانایی هدایت تیم را در لحظات سخت فوتبال ایران داشته باشند به ندرت دیده می شوند. قطعاً علیرضا جهانبخش پاسخگوی چنین شرایطی نیست و اینکه بازیکنان تیم ملی خواهان فردی در جایگاه «واسطه» برای آرامش و کمی حرفه ای بودن در اردو هستند نیز کمی تعیین کننده است، اما اگر چنین اتفاقی بیفتد. یک نفر الان در تیم ملی بود و شرایط اردوی تیم می توانست کمی بهتر باشد و همه مسائل داخلی تیم به این سرعت گسترش نیابد.

یکی از اولین تصمیمات مهم کارلوس کی روش در تیم ملی انتخاب کاپیتان بود. او در تصمیمی تا حدودی جنجالی بازوبند علی کریمی را گرفت و به جواد نکونام سپرد. شاید این تصمیم در نگاه اول مخاطره آمیز بود اما در سال های بعد نیکو نشان داد که چقدر برای تیم ملی قابل اعتماد است. جواد وزنه مهمی برای ایران در تمام سال های بعد از کارلوس کی روش بود. فردی که رابطه خوبی با مربی داشت و در بین هم تیمی هایش بسیار موافق بود و به همین دلیل می توانست رابطه خوبی بین آنها برقرار کند. کی روش اصرار داشت که نیکو و مسعود شجاعی با هر کیفیتی در همه اردوها دعوت شوند. چون می دانست دیگر بازیکنان تیم چقدر به این افراد احترام می گذارند و هرگز به دنبال ایجاد هرج و مرج در این تیم نیستند. با این حال دراگان اسکوچیچ شرایط این انتخاب را نداشت و اساساً در این مورد نمی توانست کار خاصی انجام دهد. او باید خودش دست به کار شود و برای اتحاد تیم گام بردارد، زیرا بدون یک رهبر قوی، شانس اتحاد سریع بازیکنان حداقل خواهد بود.

جای یک کاپیتان باتجربه و قابل اعتماد در تیم ملی ایران خالی به نظر می رسد. کسی که چنین نبردهایی را انجام داده است و به دیگران توضیح می دهد که نتیجه چنین اتفاقی اصلاً خوب نخواهد بود. کسی که بتواند بازیکنان و مربیان تیم را به هم متصل کند و همه چیز را به ساحل صلح بازگرداند. به هر حال فوتبال ایران اخیراً نسل خود را تغییر داده و هنوز هم تیم بسیار جوانی دارد.

آخرین اعضای قدیمی تر تیم یا دیگر در ترکیب اصلی نیستند یا در هیچ جای اردو دیده نشده اند. در نتیجه فوتبال ایران چاره ای جز استفاده از این توانایی موجود ندارد. باید منتظر باشیم تا تیم کمی تجربه کسب کند و این مشکلات را پشت سر بگذارد.منبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا