خبر

اسماعیلی: سرود و آهنگ‌های انقلابی سال آینده در جشنواره موسیقی فجر مورد توجه قرار می گیرد


شفقنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تلاش می‌کنیم سال آینده در مجموعه جشنواره‌های هنری فجر به صورت ویژه به سرود و اهنگ های انقلابی اهتمام داشته و به توسعه و ‌ترویج آن ‌کمک‌ کنیم.

به گزارش شفقنا، محمدمهدی اسماعیلی بعداظهر امروز جمعه (۲۹بهمن‌ماه) در اختتامیه اولین دوره لیگ سرود که در پردیس تئاتر تهران برگزار شد، با ابراز خرسندی از برگزاری چنین رویدادی در ایام جشن پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: هنر سرود یکی از محصولات انقلاب اسلامی است و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تا پایان جنگ تحمیلی یکی از مهم‌ترین فضاهای کاری و هنری برای فرزندان انقلاب موضوع سرود بود، ما دانش‌آموزان دهه ۶۰ به خاطر داریم که در مدارس این هنر بسیار مورد توجه بود.

او تاکید کرد: بسیاری از مفاهیم انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در این قالب و به طور شورانگیزی اجرا می‌شد، بعد از جنگ تحمیلی و تغییر فضای فرهنگی در دو دهه این موضوع کم فروغ شد و‌ در آغاز دهه ۹۰ با فراخوانی که رهبر انقلاب دادند دوباره شاهد رونق‌گیری فضای سرود شدیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یادآور شد: ابتکار سازمان اوج و مرکز موسیقی ماوا در این زمینه را ارج می‌نهیم و در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دوره جدید هم در دفتر موسیقی این وزارتخانه مرکز سرود و آهنگ‌های انقلابی را راه‌اندازی و تلاش می‌کنیم سال آینده در مجموعه جشنواره‌های هنری فجر به صورت ویژه به این موضوع اهتمام داشته و به توسعه و ‌ترویج آن ‌کمک‌ کنیم.

او با اشاره به آغاز طرح آموزش رایگان هنر در مناطق محروم افزود: در حال حاضر در ۱۱ استان و ۷۲ شهرستان محروم کار هنرآموزی رایگان توسط وزاتخانه در جریان است، در این میان یکی از رشته‌های پرمخاطب رشته سرود است که همکاران ما در شهرستان‌های محروم، کم‌برخوردار و روستاها این مساله را دنبال می‌کنند.

اسماعیلی در پایان تصریح کرد: امید است با همت جمعی و همکاری تمام نهادها و دست‌اندرکاران شاهد شکوه بیشتر هنر سرود در کشور باشیم.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا