خبر

اسرائیل: با گزارشگر سازمان ملل همکاری نمی‌کنیم


شفقنا- رژیم صهیونیستی «ناوی پلای» گزارشگر سازمان ملل در خصوص تحقیق در مورد موارد نقض حقوق بشر در فلسطین اشغالی را به سوگیری متهم کرد.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، به نقل از آرتی عربی، «میراو ایلان شاهار» نماینده رژیم صهیونیستی در مجمع عمومی سازمان ملل امروز (پنج شنبه) در نامه‌ای به این سازمان مدعی شد که هدف کمیته تحقیق در خصوص اسرائیل «شیطنت» علیه این رژیم است. چند روز پیش نیز یک سازمان غیر دولتی صهیونیستی علیه این گزارشگر سازمان ملل شکایت کرده بود.

نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل همچنین در این نامه با بیان اینکه گزارشگر سازمان ملل به اتخاذ مواضع ضد اسرائیلی معروف است، استفاده او از عبارت «جدا‌سازی نژادی» در خصوص اقدامات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان را محکوم کرد.

«لیور هایات» سخنگوی وزارت خارجه اسرائیل نیز گفته است که خانم «ناوی پلای» یک فعال ضد اسرائیلی است و نباید در رأس کمیته سازمان ملل باشد و تل آویو هرگز با او همکاری نخواهد کرد. این مقام صهیونیستی تعیین ناوی پلای را «ننگ» توصیف کرد.

کمیته تحقیق سازمان ملل در اواخر ماه می 2021 پس از درگیری‌های شدید در سرزمین اشغالی تشکیل شد. رژیم صهیونیستی تاکنون با هیچ یک از گزارشگران و کمیته‌های تحقیق سازمان ملل همکاری نکرده است.

سازمان عفو بین‌الملل در 12 بهمن ماه نیز در گزارشی رژیم صهیونیستی را به ارتکاب جرائم آپارتاید (تبعیض نژادی) ضد فلسطینیان متهم کرد. سازمان عفو بین‌الملل در گزارش خود ضمن اشاره به گرفتار بودن کل ارکان رژیم در این پرونده، تاکید کرد که نهادهای اجتماعی و مقامات نظامی تل‌آویو جرائم مذکور را در کل فلسطین و حتی ضد پناهندگان فلسطینی مرتکب شده‌اند.

این خبر را در آرتی عربی ببینیدSource link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا