خبر

اسد خطاب به پوتین: آنچه اکنون در اوکراین جریان دارد، برای تصحیح تاریخ و بازگرداندن توازن به جهان است


شفقنا- «بشار اسد»، رئیس جمهوری سوریه حمله نظامی روسیه علیه اوکراین را عملیات تصحیح تاریخ و بازگرداندن توازن به جهان دانست که پس از فروپاشی شوروی مختل شده بود.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) اسد در تماس تلفنی با «ولادیمیر پوتین»، همتای روس خود درباره وضعیت اوکراین، عملیات نظامی روسیه برای حمایت از ساکنان غیرنظامی در منطقه دنباس رایزنی کردند.

اسد در این تماس تلفنی تأکید کرد که آنچه امروز در حال وقوع است, تصحیح تاریخ و احیای تعادل در جهان است که پس از انحلال اتحاد جماهیر شوروی مختل شده است.

رئیس‌جمهور سوریه ادامه داد: هیستری غربی‌ها به‌منظور حفظ تاریخ در مکان نادرست و به نفع هرج‌ومرجی است که فقط قانون‌شکنان به دنبال آن هستند.

وی افزود: روسیه امروز نه‌تنها از خود دفاع می‌کند بلکه از جهان و اصول عدالت و انسانیت را نیز دفاع می‌کند.

اسد گفت: کشورهای غربی مسئول هرج‌ومرج و خونریزی به‌عنوان نتیجه‌ای از سیاست‌های خود هستند چون این کشورها با هدف تسلط بر ملت‌ها از روش‌های کثیف برای حمایت از تروریست ها در سوریه و نازی‌ها در اوکراین و در مناطق مختلف جهان استفاده می‌کنند.

وی تأکید کرد: سوریه به دلیل اعتقاد به صحت مواضع روسیه در کنار فدراسیون روسیه می‌ایستد چون مقابله با گسترش ناتو حق روسیه است زیرا که ناتو به تهدیدی برای جهان و به ابزاری برای تحقق سیاست‌های غیرمسئولانه کشورهای غربی برای ضربه زدن به ثبات در جهان تبدیل‌شده است.

بشار اسد دشمنی را که ارتش سوریه و روسیه با آن روبه‌رو هستند یکی دانست که افراط‌گرایان در سوریه و نازیسم‌ها در اوکراین است.

رئیس‌جمهور سوریه خاطرنشان کرد: فدراسیون روسیه درسی به جهان خواهد داد که کشورهای ابرقدرت نه‌تنها با اتکا به نیروی نظامی خود بزرگ هستند بلکه با احترام به قانون، اخلاق بالا و اصول انسانی.

در مقابل، پوتین تأکید کرد که عملیات ویژه نظامی در دونباس باهدف بازگرداندن ثبات و پایان دادن به رنج‌های هشت‌ساله مردم آن منطقه صورت می‌گیرد.

رئیس‌جمهور روسیه بیان کرد که کشورش در سال‌های گذشته به مذاکرات و دیپلماسی پایبند بود و تصمیمی برای توسل به زور نگرفته است تا اینکه مقامات اوکراین مورد حمایت اربابابشان از غربی‌ها عدم تعهد خود به توافق‌نامه‌های تصویب‌شده توسط پارلمان‌های دو کشور را اعلام کرده و جمهوری‌های دونتسک و لوگانسک درخواست حمایت نظامی کردند.

پوتین در پایان تأکید کرد: سربازان روسیه شجاعانه مبارزه می‌کنند و به تمام اهداف تعیین‌شده محوله به آنان دست خواهند یافت.

این خبر را در سانا ببینید.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا