خبر

استقلال در نقل و انتقالات خیلی متضرر شد/ باید به غیبت یزدانی و مرادمند عادت کنند

خبرورزشی –

صادق ورمزیار درباره پیروزی یک بر صفر استقلال مقابل فجر سپاسی، اظهار داشت: تیم از لحاظ روحی و روانی دچار تزلزل شده بود و مشکلاتی داشت اما 3 امتیاز خیلی شیرین گرفت؛ مخصوصاً اینکه پرسپولیس نیز مساوی کرد و اختلاف با تیم دوم جدول 5 امتیاز شد. این برد در این شرایط خیلی به استقلال کمک می‌کند.

وی درباره غیبت سیاوش یزدانی و محمدحسین مرادمند در این بازی و اعزام آنها به خدمت سربازی، تصریح کرد: این مشکلات باید حل و هر طور که شده خلاء این دو بازیکن پر شود. در این شرایط بهترین کار تغییر تاکتیک است،‌ همانطور که در بازی فجر هم این تغییر را دیدیم و تیم برخلاف بازی‌های قبلی با سیستم 2-4-4 بازی کرد. استقلال باید خودش را به دفاع 4 نفره عادت دهد تا نبود دو مدافع اصلی‌اش کمتر حس شود.

بازیکن پیشین استقلال درباره اینکه آیا باشگاه پیش از اعزام این دو بازیکن به خدمت، نباید در نقل و انتقالات زمستانی جایگزین آنها را جذب می‌کرد یا اجازه جدایی به عارف آقاسی داده نمی‌شد، گفت: اشتباه است که 8 بازیکن آزاد و فقط 2 بازیکن جذب شوند. تیمی موفق است که نیمکت خوبی داشته باشد. جدایی چند بازیکن مثل آرش رضاوند، بابک مرادی، رشید مظاهری، عارف آقاسی و رشید مظاهری در قبال جذب تنها 2 بازیکن خیلی ایده‌آل نیست. استقلال در نقل و انتقالات خیلی متضرر شد.

ورمزیار درباره تداوم صدرنشینی استقلال و اینکه این تیم رفته رفته به قهرمانی نزدیک‌تر می‌شود، عنوان کرد: حفظ جایگاه صدرنشینی، به تیم اعتماد به نفس می‌دهد. باید ضعف دفاع برطرف شده و غیبت دو بازیکن اصلی را پوشش دهیم. باید نوع سیستم دفاعی را قوی‌تر کنیم و طوری شرایط را پیش ببریم که در ادامه نیز استقلال روند خوبش در نتیجه‌گیری را حفظ کند.

وی درباره انتقاداتی که از نوع بازی استقلال و کسب بردهای اقتصادی می شود، یادآور شد: «برد» بهترین سیستم است و به بازی زیبا امتیاز نمی‌دهند. اولویت این است که تیم نتیجه بگیرد و بعد از آن اگر زیبا هم بازی کند، چه بهتر. وقتی نتیجه گرفته می‌شود، قطعاً وضعیت راضی‌کننده است، چون مهم قهرمانی است.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا