خبر

استاندار: طرح پدافند غیرعامل استان تهران تدوین می شود


شفقنا- استاندار تهران از طراحی و تدوین طرح جامع پدافند غیرعامل استان خبر داد.

به گزارش شفقنا، محسن منصوری در جلسه ستاد پدافند غیرعامل با اشاره به اینکه امروز نشست ستاد پدافند غیرعامل و روز گذشته نیز ستاد مدیریت بحران برگزار شد، اظهار داشت: اولویت های مهم ما در دولت توجه به موضوع مهم پدافند غیرعامل است، پدافند غیرعامل به منزله صیانت از ساختارهای متعدد اجرایی و اجتماعی کشور است.

او ادامه داد: برای تحقق پدافند غیر عامل، مسئولان بخشی از فعالیت ها را شروع کرده اند اما کافی نیست و به لحاظ اجرایی نیاز به کار بیشتری وجود دارد، از این رو در جلسه مصوب شد که شرکت مشاور این موضوع در اسرع وقت با هدفگذاری ۶ ماهه طراحی طرحی جامع در دستور کار قرار گیرد.

استاندار تهران عنوان کرد: برخی از دستگاه ها که شکل و شئون تخصصی دارند، مسائل را خوب دنبال کرده بودند مانند شرکت گاز که گزارش مفصل از اقدامات اجرایی در این زمینه داد شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی که در این زمینه خوب عمل کرده است.

او سپس گفت: در حوزه سایبری و فضای اطلاعات گزارش های خوبی ارائه شد و اتفاقات قابل توجهی شکل گرفته، اما در برخی حوزه ها ضعف داریم.

منصوری تاکید کرد: نکته مهم تقویت حوزه آموزش دستگاه هاست، مسئله اول حوزه مدیریتی و دیگر فعالیت های کارشناسی است که چندین هزار ساعت آموزش داده شده و اکنون باید هم محتوای آموزشی و هم اثرگذاری محتوای آموزشی مورد بازبینی قرار گیرد.

او ادامه داد: میزان این آموزش ها باید سنجیده و بررسی شود، که از مصوبات این جلسه تاکید بر امر مهم آموزش بود، چراکه بخش زیادی از پدافند غیر موضوع پیشگیری است و لازمه پیشگیری نیز آموزش می باشد که در دستور کار استانداری و دستگاه های دیگر قرار گرفت.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا