خبر

استاندار ایلام: بیش از ۶۵ درصد تردد زوار اربعین از مرز ایلام صورت می گیرد


شفقنا- استاندار ایلام گفت: در حال حاضر بیش از ۶۵ درصد تردد زوار اربعین از مرز ایلام به عتبات عالیات سفر می‌کنند.

به گزارش شفقنا از مهر، حسن بهرام نیا عصر امروز پنجشنبه در نشست با محمد جمیل المیاحی استاندار واسط عراق با عنوان این مطلب که توسعه مبادلات در تمامی حوزه‌ها بین ایلام و واسط عراق ۲ استان را در مسیر توسعه و آبادانی قرار داده و موجب رونق اقتصادی منطقه می‌شود، افزود: این سفر نقطه عطفی برای پیشرفت توسعه اقتصادی ۲ استان عراق و ایلام است و می‌توانیم شاهد توسعه و پیشرفت این ۲ استان در آینده نزدیک باشیم.

وی افزود: مردم ۲ استان ایلام و واسط قرن‌ها در کنار هم زندگی کرده و دارای اشتراکات فرهنگی و مذهبی زیادی هستند و قرابت‌های فامیلی گسترده در مرزهای ۲ کشور وجود داشته است.

استاندار ایلام یادآور شد: اگر چه در زمان حاکمیت رژیم بعث این ارتباط به حداقل رسید اما پس از آن ارتباطات زیادی بین ۲ کشور برقرار و روز به روز این ارتباطات افزایش می‌یابد.

وی اضافه کرد: در حال حاضر بیش ۶۵ درصد تردد زوار اربعین از مرز ایلام به عتبات عالیات سفر می‌کنند که نقش استاندار واسط در حوزه نظامی و امنیتی برجسته بوده است که بابت این مهم قدردانی می‌کنیم.

استاندار ایلام در ادامه با عنوان این مطلب که توسعه ایلام و واسط در گروه گسترش مبادلات است، اظهار داشت: در مرز شهابی و جنگوله مقرر شده بود که استانداران مجوزات لازم را احصا و اخذ کنند و نسبت به زیرساخت‌های بازارچه مذبور اقدام کند، چراکه با ایجاد بازارچه موقت می‌توانیم برای بهبود وضع معیشتی مرزنشینان اقدام کنیم.

بهرام نیا تاکید کرد: مقرر شد برای ایجاد کنسول گری در ۲ استان از طریق وزارت خارجه اقدامات لازم انجام شود.

وی تصریح کرد: از ۲ شهرستان مهران و بدره مقرر شده بود با تشکیل کار گروهی مسائل را پیگیری کند با توجه به توانمندی ایلام از نظر فنی و حرفه ای، بوم گردی مهندسی، استانداران ایلام و واسط ظرف سه ماه همکاری‌های خود را آغاز کنند.

استاندار ایلام ادامه داد: تبادلات اقتصادی گسترده بین ۲ طرف به منظور توسعه روابط بین ۲ استان در آینده نزدیک را شاهد خواهیم بود.

وی بیان داشت: ایلام از نظر ظرفیت بالقوه مولد پروتئینی و لبنی و میوه و… سرشار است.

بهرام نیا اضافه کرد: خروجی این جلسه عایداتی دارد که مستقیم برای توسعه و پیشرفت دو استان مؤثر خواهد بود.

بر اساس این گزارش در پایان این نشست بین استانداران ایلام و واسط عراق تفاهم نامه همکاری در حوزه‌های مختلف اقتصادی، تجاری و … امضا شد.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا