خبر

ارز ملی؛ راهکار مقابله با استفاده ابزاری از دلار – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | جهان محتوابه گزارش خبرگزاری مهر، علی صالح العبادی رئیس کل بانک مرکزی در خصوص قراردادهای مهم پولی و بانکی ایران و روسیه گفت: حقیقت این است که پول ملی راه حل مقابله با استفاده از ارزهای جهانی مانند پول ملی دلار که نه تنها یک ابزار اقتصادی، بلکه یک ابزار سیاسی نیز محسوب می شود، زیرا در ماه های اخیر تحریم های گسترده ای علیه روسیه در بخش های پولی و بانکی اعمال شده است.

وی افزود: پس از آن مسئولان بانک مرکزی ما با بانک مرکزی روسیه رفتند دسترسی داشته باشید و قبل از مدتی مقدمات فراهم شد و در سفر به روسیه دیدارهای مفصل و گسترده ای با مقامات مختلف این کشور از جمله رئیس بانک مرکزی روسیه، وزیر اقتصاد و معاون نخست وزیر برگزار کردم. روسیه در مسائل مختلف اقتصادی به ویژه پولی، مالی و بانکی کشور داشتیم.

رئیس کل بانک مرکزی گفت: تفاهم‌های خوبی در بخش‌های مختلف حاصل شده و به زودی استفاده تجار، بازرگانان، واردکنندگان، صادرکنندگان و فعالان اقتصادی دو کشور مشخص خواهد شد.

علی عبادی ادامه داد: برای صادرکنندگان ایرانی که کالا به روسیه صادر می کنند یا تجار ما که روبل روسیه دارند و یا حتی روس هایی که در ایران کار می کنند و روبل دارند، امکان مبادله روبل فراهم شده است. ریال.

وی خاطرنشان کرد: روبل تنها ارز روسیه نیست. برخی دیگر از کشورهای آسیای مرکزی با روبل می توانند با روبل پرداخت کنند. دولت ها و بانک های مرکزی کشورهای مختلف به این نتیجه رسیده اند که امروزه نیاز به استفاده از ارزهای ملی به جای ارزهای جهانی وجود دارد و سازوکارها و فرمول های خاص خود را دارند. بنابراین، روسیه امروز بیش از هر زمان دیگری آماده است.منبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا