خبر

اردوغان: تنش میان روسیه و اوکراین باید از طریق دیپلماسی حل شود


شفقنا- رئیس‌جمهور ترکیه و دبیرکل ناتو پیرامون همکاری دوجانبه و مسائل منطقه‌ای به ویژه تنش میان روسیه و اوکراین تلفنی گفت‌وگو کردند.

به گزارش شفقنا به نقل از آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه و ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو طی گفت‌وگوی تلفنی در هفتادمین سالروز الحاق ترکیه به ناتو به بررسی همکاری دوجانبه و مسائل منطقه‌ای پرداختند.

به گزارش مرکز ارتباطات ریاست جمهوری ترکیه، دبیرکل ناتو به اردوغان هفتادمین سالگرد الحاق ترکیه به این سازمان را تبریک گفت.

اردوغان نیز از استولتنبرگ بابت تاکید وی بر موقعیت ضروری ترکیه در ناتو در پلتفرم‌های مختلف تشکر کرد.

وی با تاکید بر اینکه ترکیه در ناتو از روز اول یک موضع اصولی، مسئولانه و هدایت‌گر دنبال کرده و همچنان به این رویکرد ادامه خواهد داد، گفت: تنش میان روسیه و اوکراین اهمیت ترکیه برای ناتو را بار دیگر نشان داده و ما از ابتدای بروز این تنش بر این عقیده هستیم که این تنش باید از طریق گفت‌وگو و دیپلماسی حل شود. زیرا به هر دو طرف اعلام کردیم که با کمال میل می‌توانیم از یک نشست در سطح سران یا مذاکرات فنی میزبانی کنیم.

اردوغان با بیان اینکه ترکیه از پذیرش مسئولیت و ارائه کمک لازم برای تامین امنیت ناتو امتناع نمی‌کند، افزود: این حق طبیعی ترکیه است که از متحدان خود در زمینه‌های مختلف مانند مبارزه با تروریسم توقع حمایت و همبستگی داشته باشد.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا