خبر

اردن محدودیت‌های کرونایی را از اول مارس کاهش می‌دهد


 

شفقنا – سخنگوی رسمی دولت اردن اعلام کرد که محدودیت های بهداشتی برای مقابله با همه‌گیری کرونا از اول مارس آینده کاهشی می‌شود.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، به نقل از الاشراق، فیصل شبول در نشست خبری امروز پنجشنبه توضیح داد که اقداماتی به صورت متوالی و با توجه به وضعیت اپیدمیولوژیک  کرونایی اعمال خواهد شد که در قالب یک سری اقدامات است.

سخنگوی دولت اردن گفت: اقدامات شامل کاهش دوره قرنطینه بهداشتی، لغو الزامات آزمایش PCR برای کسانی که از خارج از کشور به اردن می آیند و همچنین در مهمانی ها و لغو قرنطینه افراد مرتبط با مبتلایان به کرونا خواهد بود.

الشبول با بیان اینکه اقدامات کاهشی بر اساس توصیه کمیته ملی مبارزه با اپیدمی صورت گرفته است، مجددا تاکید کرد که همه گیری تمام نشده است و هر تصمیمی اتخاذ شود با تحولات وضعیت اپیدمیولوژیک مرتبط خواهد بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد که دولت اردن در مقابله با این بیماری همه گیر 3 سلاح دارد که مهم ترین آنها واکسیناسیون است سپس مسئولیت شخصی شهروندان و تعهد به استفاده از ماسک و رعایت فاصله است.

این مقام اردنی اعلام کرد: توانمندی های بخش بهداشت در اردن سه برابر شده است و تخصص ملی برای مقابله با این بیماری همه گیر ایجاد شده است.

شیوع سویه اومیکرون در کشورهای جهان موجب صعودی شدن روند مبتلایان روزانه شده است که به گفته سازمان جهانی بهداشت، واکسیناسیون 70 درصدی می تواند از مرگ افراد جلوگیری کند.

این خبر را در الاشراق می توانید ببینید.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا