خبر

ارتش روسیه در جنگ اوکراین تا کجا پیش می رود؟ – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری مهر، گروه بین الملل: ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه می گوید به دنبال جنگ نبود اما همه تلاش هایش برای رفع مسالمت آمیز دغدغه های امنیتی مسکو، بی نتیجه مانده و او اقدام نظامی را تنها راه دفاع از امنیت ملی کشورش می داند.

همچنین وی در پیامی با هشدار به دخالت سایر کشورها در درگیری اوکراین گفت: پاسخ روسیه فوری خواهد بود و شما را به چنین عواقبی سوق خواهد داد که هرگز در تاریخ خود با آن مواجه نشده‌اید. ما برای هر گونه تحول وقایع آماده‌ایم. تمام تصمیمات لازم در این زمینه اتخاذ شده است.

با این حال، پوتین به شرط اینکه اوکراین از تصمیم خود برای عضویت در ناتو صرف نظر کند و بی طرف بماند، در دیپلماسی را باز می گذارد.

رئیس جمهور روسیه از تحریم هم نمی ترسد و می گوید به رغم فشارها همچنان بخشی از اقتصاد جهانی می ماند.

در واقع، پوتین با استفاده از کارت استقلال دونتسک و لوهانسک، به آمریکا و شرکایش گفت حالا که سرنوشتی جز تحریم پیش پای من نمی‌گذارید، خودتان انتخاب کنید که می‌خواهید در روشن کردن تکلیف اوکراین تا کجا پیش بروم.

چنانچه شروط کرملین که ضامن تأمین امنیت روسیه نوین است برآورده نشود، پوتین که با وعده خلع سلاح و نازی زدایی کردن اوکراین، راه ارتش خود را به این کشور باز کرده است، تا پایتخت و براندازی دولت غرب گرای کی یف پیش می رود. تصرف نیروگاه هسته ای چرنوبیل که غرب می کوشید آن را به نماد جدایی روسیه-اوکراین تبدیل کند، حاکی از ثابت قدمی پوتین در این راه است. او قبلاً هشدار داده بود که امنیت روسیه شوخی بردار نیست!Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا