خبر

اختصاص ۱۰۰ میلیارد برای ایجاد زیرساخت‌ در شهرک‌های جدید گلخانه‌ای – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر، سید عماد شاهرخی در نهمین جلسه ستاد سرمایه گذاری بخش کشاورزی با موضوع بررسی شهرک‌های گلخانه‌ای گفت: در حال حاضر سطح گلخانه‌های لرستان ۷۲ هکتار است، سازمان جهاد کشاورزی لرستان موظف شده است سالانه ۲۰ هکتار گلخانه جدید ایجاد کند.

وی افزود: با توجه به شرایط آب و هوایی کشور و لزوم استفاده بهینه از منابع موجود، اولویت وزارت جهاد کشاورزی توسعه و ایجاد شهرک‌های گلخانه‌ای است و این پتانسیل در لرستان وجود دارد که جزو پنج استان نخست از حیث فضای گلخانه‌ای کشور باشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان تصریح کرد: زیرساخت ۱۲ شهرک گلخانه‌ای به مساحت کل ۴۳۱ هکتار با تولید ۷۶ هزار و ۸۰۰ تن و اشتغالزایی برای ۳۳۶۰ نفر آماده واگذاری به سرمایه گذاران این بخش است.

شاهرخی گفت: در پی سفر هیئت دولت به استان لرستان مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان برای ایجاد زیرساخت‌های شهرک‌های جدید گلخانه‌ای اختصاص یافته است.

وی از جمله مزیت‌های احداث شهرک‌های گلخانه‌ای نسبت به گلخانه‌های انفرادی را برنامه ریزی و ایجاد شبکه واحد، تأمین نهاده‌ها و بازاریابی و فروش بیشتر عنوان کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان تأکید کرد: جهش و پیشرفت در کار مستلزم وحدت و همدلی همه بخش کشاورزی است، ما باید به جهت رفع موانع و شناسایی سرمایه‌گذاران از ظرفیت نمایندگان و فرمانداران استفاده کنیم.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا