خبر

احتمال سفر رییس جمهور به عمان 


شفقنا- سلطان عمان از رییس جمهور ایران برای سفر به این کشور دعوت کرد.

به گزارش شفقنا، حسین امیر عبداللهیان و همتای عمانی وی آقای «بدر بن حمد البوسعیدی» در این دیدار موضوعات دوجانبه، منطقه ای و بین المللی را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

دو طرف همچنین در خصوص دعوت سلطان از رئیس جمهور برای سفر رسمی به عمان و برنامه ریزی مربوط به این سفر، چگونگی اجرایی شدن توافقات نشست کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور که ماه گذشته با موفقیت در مسقط برگزار شد، تبادل نظر کردند.

موضوعات مهم منطقه ای همچون بحران یمن و گسترش گفتگوهای منطقه ای با هدف کاهش تنش در منطقه موضوع رایزنی وزرای خارجه دو کشور بود.

امیرعبداللهیان در این دیدار تاکید کرد: با توجه به روابط ممتاز و برادرانه با سلطنت عمان نقش ویژه ای برای رایزنی های فیمابین در موضوعات مختلف مورد علاقه قائل است.

وزیر خارجه سلطنت عمان نیز ضمن مرور پروژه های مختلف توافق شده در دیدارهای قبلی هیات های دو کشور، ابراز امیدواری کرد: روابط اقتصادی راهبردی میان دو کشور با تلاش دو دولت به حداکثر شکوفایی برسد.

وی همچنین با اشاره به ظرفیت های گسترش همکاری ها خواستار رایزنی های نزدیک وزارت خارجه های دو کشور شد.

آقایان امیرعبداللهیان و البوسعیدی پس از این ملاقات در کنفرانس مشترک مطبوعاتی حاضر شده و برای تسلیم نامه سلطان عمان، به اتفاق عازم دیدار با رئیس جمهور شدند.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا