خبر

اجرای طرح ارجاع مستقیم پرونده‌ تصادفات جرحی به بیمه‌ها درهرمزگان – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | جهان محتوابه گزارش خبرگزاری مهر، مجتبی القهرانی اعلام کرد: با هدف تسریع در جبران خسارت آسیب دیدگان و آسیب دیدگان حوادث رانندگی، کاهش بار ورودی پرونده ها و ارائه خدمات بهینه (سریع، آسان و کم هزینه)، طرح ارجاع مستقیم حوادث جرحی به بیمه استان هرمزگان وارد مرحله اجرا شد.

رئیس کل دادگستری هرمزگان با بیان اینکه برخی از پرونده های تشکیل شده در خصوص حوادث و سوانح رانندگی یا فاقد ماهیت قضایی بوده و یا از پیچیدگی قضایی کمتری برخوردار است، گفت: نیازی به ارجاع این گونه پرونده ها در ابتدا به دادگاه نیست و بر این اساس طرح ارجاع مستقیم در دستور کار قرار می گیرد. حوادث جرح به شرکت های بیمه با تایید اجرا می شود زیان دیده و همکاری شرکت های بیمه ضمن صرفه جویی در وقت و هزینه مردم، نقش مهمی در کاهش مشکلات موجود و پرونده های ورودی دارد.

وی با توجه به ویژگی های این طرح گفت: بر اساس طرح مذکور، زیان دیدگان حوادث رانندگی در صورت تمایل مشمول مواد 716 و 717 قانون مجازات اسلامی هستند و با توجه به اینکه این جرایم مشمول عفو می شوند، بدون نیاز به ارائه حکم دعوای اخذ غرامت از شرکت – ارائه بیمه نامه به طرفین قرارداد.

الغرانی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه هدف اولیه قانونگذار از تصویب قانون بیمه اجباری خسارات وارده به اشخاص ثالث، جبران سریع و رایگان خسارت توسط شرکت های بیمه است، لازم است شرکت های بیمه از ظرفیتی که دارند نهایت استفاده را ببرند. ایجاد شده و با اجرای این طرح شرایط را برای تسریع در پرداخت وجوه به مردم فراهم می کند.

وی تصریح کرد: با توجه به حجم زیاد پرونده های مرتبط با حوادث رانندگی، بدون شک اجرای این طرح موجب تسریع روند رسیدگی و کاهش هزاران پرونده در هر ماه به شورای حل اختلاف، دادسرای عمومی و دادگاه های قضایی می شود.

رئیس قاضی استان هرمزگان اذعان داشت: با توجه به اجرای طرح مذکور، علاوه بر برگزاری جلسات متعدد تعاملی با شرکت های بیمه فعال در استان هرمزگان، 26 پرونده به شرکت های بیمه از جمله بیمه پاسارگاد، آسیا و البرز ارسال شد. آنها بیشترین خسارت را پرداختند، به مجروحین رسیدگی کردند و تجارت نو و معلم پرونده تشکیل دادند.

القهرانی با اشاره به اینکه سایر شرکت های بیمه نیز آمادگی خود را برای پرداخت خسارت و جبران خسارت وارده به مصدومان به صورت مستقیم و بدون نیاز به شکایت در مراجع قضایی اعلام کرده اند، تاکید کرد: این طرح در سال 1402 با جدیت اجرا شد به طور جدی. کل استان خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: نکته بسیار مهم در خصوص اجرای طرح ارجاع مستقیم پرونده های تصادفات جرحی به شرکت های بیمه توجه به این نکته است که در فضای رقابتی قطعا مشتریان به شرکت هایی مراجعه می کنند که حق بیمه و خسارت را با توجه به آن پرداخت می کنند. پیشگام بودن در رویه های حقوقی پیچیده و در مدت زمان کوتاه.منبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا