خبر

اتمام مطالعات سند توسعه ۶۳ روستای استان ایلام – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | جهان محتوابه گزارش خبرنگار مهر حسن بهرام نیا در جلسه روز پنجشنبه هیئت برنامه اندازه کوچک و توسعه استان با حضور علی اکبر بسطامی نماینده استان در شورای اسلامی و شورا. اشخاص حقیقی وی با تاکید بر اهمیت سند توسعه روستایی به عنوان مبنای کار و تلاش در روستاها گفت: از مجموع 255 روستای شهرستان باید سند توسعه روستایی آنها تهیه شود، مطالعات 63 روستا توسط مشاوران انجام شده است.

وی گفت: سند توسعه روستایی برای هر روستا در حقیقت اساس برنامه اندازه کوچک حاكمان و ولي آبادي روستاها را بر عهده دارند و نسبت به همه حاكمان و وليان موظفند بر اساس این سند برنامه اندازه کوچک یک عمل

استاندار ایلام ادامه داد NB زیرا در تدوین سند توسعه روستایی روش میدانی کتابخانه آه تو وی با بیان اینکه تلفن مورد استفاده قرار گرفت افزود: نظر همه اعضا در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان است. همینطور هیئت فنی تخصصی دور و بر سند توسعه روستا انتقال بوده است.

وی برنامه و اساس کار دولت سیزدهم در استان را برنامه محوری و حرکت عنوان کرد. بر اساس سند توسعه روستایی برای هر روستا و منطقه اعلام و توضیح داد: سند توسعه روستاها محصول کارگروه مشاورانی است که ماه ها وقت گذاشته اند. همینطور میدونی و کتابخانه آه تو آنها پتانسیل ها و قابلیت های هر روستا را مورد تحقیق و بررسی قرار دادند.

بهرام نیا در تدوین سند توسعه روستایی بر لزوم پرهیز از کار در انزوا تاکید کرد و انزوا عمل در دولت سیزدهم به امری قدیمی تبدیل شد.

وی در ادامه بیان کرد: برای تدوین سند توسعه روستاها باید کارشناسان و مشاوران مربوطه از توانمندی دهیاران، دهیاران و فرمانداران هر بخش استفاده کنند.

وی افزود: تمامی مدیران و اعضای هیئت برنامه اندازه کوچک و پیشنهادات استان را توسعه دهند دور و بر تدوین سند پلان توسعه روستا برای مدیریت و سازماندهی برنامه اندازه کوچک استان را به برنامه بودجه دولتی بفرستید همینطور ارائه سند بالادستی به مجلس

حاکم ایلام با NB وی در خصوص اهمیت بسیار زیاد سند توسعه روستایی در مهاجرت معکوس گفت: تبصره 18 پیوست می باشد بر اساس این مدرک در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

ادامه داد: بیت غزال همه مدیران مناطق روستایی باید در چارچوب سند توسعه روستایی به سمت توسعه حرکت کنند.

رئیس هیئت برنامه اندازه کوچک و توسعه حفظ با NB وی با بیان اینکه ایلام در بخش های مختلف توانمندی های زیادی دارد گفت: اگر زنجیره ارزش افزوده در استان ایجاد شود قطعا در مسیر توسعه قرار خواهیم گرفت.

بهرام نیا افزود: مبنای توسعه استان بر اساس برنامه راهبردی و مهمترین رویکرد دولت سیزدهم حرکت در چارچوب سند توسعه روستایی است.منبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا