خبر

اتحادیه اروپا هیئت نظارت بر انتخابات به لبنان اعزام می کند


به گزارش شفقنا از ایرنا، شبکه «ال بی‌سی» لبنان امروز چهارشنبه با اشاره به اینکه هیات اروپایی نظارت بر انتخابات لبنان متشکل از گروه‌های مختلف خواهد بود، افزود: «جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا  «جئورجی هولوینی» را به عنوان رئیس این هیات منصوب کرد.

بر اساس این گزارش، تیم اصلی تحلیلگران هیات اروپایی ناظر بر انتخابات لبنان که قرار است در بیروت مستقر شوند، در پایان ماه مارس وارد لبنان می‌شوند و متشکل از ۱۰ کارشناس انتخاباتی هستند که جنبه‌های مختلف روند انتخابات را زیر نظر می‌گیرند.

در اواسط آوریل، ۳۰ ناظر به این گروه ملحق خواهند شد که ماموریت آن‌ها طولانی مدت خواهد بود و برای زیر نظر گرفتن رقابت‌های انتخاباتی در مناطق مختلف لبنان مستقر خواهند شد.

پس از آن، ۴۰ ناظر برای مدت کوتاه به این هیات اضافه می‌شوند و در روز انتخابات بر روند نامزدی، رای گیری و شمارش آرا نظارت خواهند کرد.

به گزارش شبکه «ال بی‌سی» برخی از این ناظران عملیات رای گیری در خارج از کشور در تعدادی از شهرهایی که  تعداد زیادی از لبنانی‌ها مقیم هستند را زیر نظر خواهند گرفت.

سایر ناظران که برای مدت کوتاهی مامور شده‌اند و به ریل دیپلمات‌های اتحادیه اروپا در لبنان پیوسته‌اند در روز انتخابات از این مأموریت پشتیبانی خواهند کرد.

بنا به اعلام این شبکه لبنانی،  هیات اروپایی ناظر بر انتخابات لبنان تا پایان روند انتخابات در این کشور باقی خواهد ماند و ۴۸ ساعت پس از روز انتخابات، کنفرانس مطبوعاتی در بیروت برگزار خواهد کرد تا بیانیه خود را درباره نتایج اولیه انتخابات اعلام کند.

به محض اینکه فرآیند انتخابات کامل شد، این هیات، گزارش نهایی خود را که شامل ارزیابی نهایی فرآیند انتخابات و مجموعه‌ای از توصیه‌ها درباره اصلاحات برای بهبود انتخابات در آینده است را منتشر خواهد کرد.

انتخابات پارلمانی لبنان قرار است ۱۵ ماه مه سال جاری میلادی ( ۲۰۲۲ ) برگزار شود.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا