خبر

ابراز امیدواری امیرعبداللهیان برای شکوفایی روابط راهبردی با عمان – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ظهر امروز چهارشنبه میزبان وزیر خارجه سلطنت عمان بود.

حسین امیرعبداللهیان و همتای عمانی وی، «بدر بن حمد البوسعیدی» در این دیدار موضوعات دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

دو طرف از جمله در خصوص دعوت سلطان از رئیس‌جمهور برای سفر رسمی به عمان و برنامه‌ریزی مربوط به این سفر، چگونگی اجرایی شدن توافقات نشست کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور که ماه گذشته با موفقیت در مسقط برگزار شد، تبادل نظر کردند.

موضوعات مهم منطقه‌ای همچون بحران یمن و گسترش گفتگوهای منطقه‌ای با هدف کاهش تنش در منطقه موضوع رایزنی وزرای خارجه دو کشور بود.

امیرعبداللهیان در این دیدار تأکید کرد: با توجه به روابط ممتاز و برادرانه با سلطنت عمان نقش ویژه‌ای برای رایزنی‌های فیمابین در موضوعات مختلف مورد علاقه قائل است.

وزیر خارجه سلطنت عمان نیز ضمن مرور طرح‌های مختلف توافق شده در دیدارهای قبلی هیئت‌های دو کشور، ابراز امیدواری کرد روابط اقتصادی راهبردی میان دو کشور با تلاش دو دولت به حداکثر شکوفایی برسد.

وی همچنین با اشاره به ظرفیت‌های گسترش همکاری‌ها خواستار رایزنی‌های نزدیک وزارت‌خارجه‌های دو کشور شد.

امیرعبداللهیان و «البوسعیدی» پس از این ملاقات در کنفرانس مشترک مطبوعاتی حاضر شده و برای تسلیم‌نامه سلطان عمان، به اتفاق عازم دیدار با رئیس‌جمهور شدند.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا