خبر

آیا ارتش اوکراین توان ایستادگی در برابر ارتش روسیه را دارد؟ – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری مهر، گروه بین الملل: ناتو مدعی شده بود که درباره اصل عضویت پذیری خود مصالحه نمی کند و درهایش را به روی هر کشوری که طالب پیوستن به این پیمان باشد باز خواهد گذاشت. به همین بهانه هم بود که ناتو به یکی از اصلی ترین دغدغه های مسکو مبنی بر «عدم پذیرش درخواست عضویت اوکراین» پاسخ منفی داد. اما واقعیت این است که پیمان آتلانتیک شمالی هرگز به درخواست عضویت اوکراین به طور جدی فکر نکرد چرا که قرار بود «رد یا پذیرش» این مطالبه، ابزار چانه زنی جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در میز مذاکره با ولادیمیر پوتین همتای روس باشد.

این ریاکاری از چشم «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین هم پنهان نبود تاجایی که وی در جریان کنفرانس امنیتی مونیخ از ناتو خواست صادق باشد و چنانچه مایل به پذیرش عضویت این کشور نیست، حقیقت را بگوید.

اکنون، ارتش های روسیه و اوکراین در مقابل هم ایستاده اند و ناتو به دلایلی خود را از مناقشه بیرون کشیده است.

به غیر از نیروهایی که در قالب عملیات ویژه و برای حفظ امنیت جمهوری های خودخوانده دونتسک و لوهانسک وارد این مناطق شده اند، هزاران نظامی روس تا بن دندان مسلح آماده هستند تا در صورت عدم موافقت اوکراین با شرط انصراف از عضویت ناتو، تا براندازی دولت کی یف پیش بروند.

در دو منطقه روس گرا، نیروهای اوکراینی به سرعت تسلیم می شوند و در نتیجه حملات نیروهای مسلح روسیه، ۷۴ زیرساخت نظامی زمینی اوکراین از کار افتاده است.

از بیم آنکه مبادا قدرت های هسته ای جهان با هم درگیر شوند، آمریکایی ها و اروپایی ها فقط به کی یف قول تأمین تسلیحات نظامی داده اند اما دریغ از یک نیروی کمکی برای فرونشاندن اضطراب زلنسکی که به دیوار غرب تکیه کرده است!

به گفته پنتاگون، حمله ارتش روسیه به اوکراین در فاز نخست خود قرار دارد. در صورت ادمه این روند، مقامات آمریکایی پیش بینی کرده اند که نبرد از مناطق استقلال یافته فراتر رفته و کی یف در مدت ۹۶ ساعت آینده به دست ارتش روسیه سقوط می کند.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا