خبر

آمریکا صلاحیت سخن گفتن درباره حقوق بشر را ندارد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | جهان محتوابه گزارش خبرگزاری مهر، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان مفاد گزارش سالانه وزارت خارجه آمریکا درباره وضعیت حقوق بشر در ایران را بی اساس، فاقد اعتبار و دارای جنبه سیاسی دانست. ماهیت و انگیزه‌های ناشی از رویکرد مداخله‌گری نظام آمریکا در امور داخلی کشورهای مستقل را رد کرد و گفت: این گزارش هیچ مرجعی برای قضاوت و قدردانی از بالاترین رده حقوق بشر در روابط بین‌الملل ندارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه با تاکید بر جایگاه، اهمیت و اصالت حقوق بشر در قانون اساسی، قوانین و سایر نظام های ملی جمهوری اسلامی ایران و احترام ایران به تعهدات بین المللی خود در این زمینه، گفت: هیچ انتظاری از نظام مسلط آمریکا نیست زیرا بیان حقایق و واقعیات در جمهوری اسلامی ایران غیرممکن است.

الکنانی با اشاره به موارد گسترده نقض حقوق بشر در داخل و خارج از آمریکا گفت: دولت آمریکا هیچ اختیاری ندارد که در مورد ارزش های والای حقوق بشر در کشورهای دیگر صحبت کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: آمریکا ریاکارانه مدعی دفاع از حقوق بشر مردم ایران است و با انواع تحریم های ظالمانه، غیرقانونی و یکجانبه علیه ملت ایران، حقوق بشر مردم ایران را به طور سیستماتیک زیر پا می گذارد. علاوه بر این، این رژیم به طور سیستماتیک از گروه های تروریستی حمایت کرده و در کنار آنها و در مقابل مردم ایران ایستاده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین با اشاره به موارد نقض فاحش حقوق بشر در داخل آمریکا، خاطرنشان کرد: رفتار پلیس آمریکا در اعمال خشونت علیه مردم، استفاده غیرقانونی از زور اجباری و تبعیض ساختاری و هدفمند علیه سیاه پوستان. پلیس و سیستم قضایی این کشور. نقض حقوق اقلیت ها و رنگین پوستان، سرکوب معترضان، برخورد خشونت آمیز با پناهجویان، زندانی شدن و رفتار غیرانسانی با آنان و فرزندانشان، نقض حقوق بشر و تبعیض نژادی در زندان ها. به خصوص در زندان های ایالت های جنوبی این کشور، رفتار برده وارانه با زندانیان، چیزی جز موارد آزار و اذیت نیست. این حقوق بشر مستمر در داخل آمریکا است که یک نگرانی جدی برای سازمان های بین المللی و نهادهای حقوق بشری بوده است.منبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا