خبر

آمریکا: به تعامل با روسیه برای احیای برجام ادامه می دهیم


ایالات متحده آمریکا اعلام کرد به رغم تشدید تنش این کشور با روسیه بر سر جنگ اوکراین، واشنگتن همچنان به تعامل با روسیه و دیگر طرف ها برای احیای برجام ادامه خواهد داد.


به گزارش بخش بین المللی سایت خبرمهم، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، “ند پرایس”، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز جمعه در این باره گفت، ایالات متحده به تعامل با روسیه بر سر تلاش‌ها برای “جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای” ادامه می‌دهد، حتی اگر تهاجم مسکو به اوکراین، روسیه را به یک کشور “منفور” در صحنه جهانی تبدیل کرده باشد.

پرایس گفت که مقامات ایالات متحده اکنون فقط با همتایان روسی خود در مورد موضوعاتی که برای منافع امنیت ملی واشنگتن “بنیادی” هستند تعامل خواهند داشت. او افزود که این شامل گفتگوها برای احیای برجام بین ایران و قدرت های جهانی از جمله روسیه می شود.

پرایس افزود: “این واقعیت که روسیه اکنون به اوکراین حمله کرده است نباید به ایران برای ساخت سلاح هسته‌ای چراغ سبز نشان دهد.”

همزمان یک مقام ارشد وزارت امور خارجه آمریکا روز جمعه (دیروز) گفت که مذاکره کنندگان در وین در هفته گذشته پیشرفت قابل توجهی داشته اند، اما همچنان مسایلی بسیار دشوار باقی مانده است.

او به خبرنگاران گفت: “پیشرفت قابل توجهی در یکی دو هفته گذشته (در مذاکرات وین) صورت گرفته است. ما به طور قابل توجهی حوزه هایی را که هنوز باید حل شوند محدود کرده ایم. و بنابراین از این نظر، پیشرفت هایی صورت گرفته است که به سمت یک توافق بالقوه حرکت کرده ایم.”

او افزود: “بنابراین ما در موقعیت بهتری نسبت به گذشته هستیم. اما در عین حال مهم است که توجه داشته باشیم که هنوز مسائلی بسیار جدی باقی مانده است.”/عصرایرانSource link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا