خبر

آلمان با تحریم روسیه از دسترسی به سوئیفت مخالف است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پولیتیکو، «اولاف شولتز»، صدراعظم آلمان عصر پنجشنبه اعلام کرد که با تحریم و قطع دسترسی روسیه به سیستم پرداخت بین‌المللی سوئیفت در شرایط فعلی مخالف است و اصرار دارد که این گزینه باید برای بعد باقی بماند.

شولتز با ورود به نشست سران اتحادیه اروپا که به صورت فوری در بروکسل برگزار شد، گفت که واکنش به جنگ روسیه علیه اوکراین با اعمال «تحریم‌های ضروری بیشتر» مهم است. با این حال، وقتی از او پرسیده شد که آیا این تحریم‌ها باید شامل ممنوعیت روسیه از استفاده از سوئیفت باشد، او گفت که با چنین اقدامی مخالف است.

شولتز گفت: «از نظر وحدت و عزم، بسیار مهم است که در مورد اقداماتی که اکنون در چند هفته گذشته آماده شده است تصمیم بگیریم و هر چیز دیگری را برای شرایطی که لازم است کارهای دیگری نیز انجام دهیم، رزرو کنیم.»

مخالفت شولتز با تحریم سوئیفت علیه روسیه پس از آن صورت می‌گیرد که «دیمیترو کولبا»، وزیر امور خارجه اوکراین نیز در توییتی علناً از اتحادیه اروپا خواست که روسیه را از سوئیفت خارج کند و افزود کسانی که در مورد چنین اقدامی تردید دارند، «خون مردان، زنان و کودکان بی گناه اوکراینی» در دستانشان خواهد بود.

گفته شده هدف رهبران اتحادیه اروپا دستیابی به یک توافق سیاسی درباره تحریم‌ها است که به این اتحادیه اجازه می‌دهد روسیه را به دلیل تهاجم به اوکراین مجازات کند.

«مارک روته»، نخست وزیر هلند نیز هنگام ورود به اجلاس، اعتراف کرد که ممنوعیت سوئیفت برای برخی از کشورهای اتحادیه اروپا حساس است، زیرا تأثیر بسیار زیادی بر ما نیز خواهد داشت.

«جو بایدن»، رئیس‌جمهور ایالات متحده نیز روز پنجشنبه اعلام کرد که اتحادیه اروپا در مورد گنجاندن سیستم پرداخت در چارچوب تحریم‌های مشترک غرب علیه روسیه ملاحظاتی دارد. بایدن گفت: «این همیشه یک گزینه است، اما در حال حاضر این موضعی نیست که بقیه اروپا بخواهند اتخاذ کنند.»

یک منبع آگاه در دولت انگلیس نیز گفت که «بوریس جانسون»، نخست وزیر این کشور خواستار مسدود شدن روسیه از سوئیفت است و این موضوع را روز پنجشنبه در تماسی با رهبران گروه ۷ مطرح کرد.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا