خبر

آغاز دومین دور قرعه کشی خودرو/ ثبات قیمتها در بازار خودرو  – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | جهان محتوابه گزارش خبرنگار مهر، آغاز دومین دوره قرعه کشی خودرو متوقف شد نوع تا پایان جولای، صرب‌ها خواستار واردات محصولات دانش از ایران، امضای توافقنامه تجارت آزاد با اوراسیا در 3 ماه دیگر و تثبیت شدند. قیمت ها در بازار خودرو و آغاز مذاکرات تجارت ترجیحی با اندونزی، یکی از اخبار مهم این هفته حوزه صنعت، معدن و تجارت بود.

آغاز دومین دوره قرعه کشی خودرو

روز شنبه 4 تیرماه مرحله دوم ثبت نام در سامانه یکپارچه آغاز شد و تا ساعت 17 روز 7 تیرماه ادامه داشت. در این مرحله بیش از 76 هزار و 700 خودرو عرضه شد و برای این تعداد خودرو 6 میلیون و 57 هزار و 555 نفر در طرح های مختلف فروش استثنایی و پیش فروش و مشارکت در تولید خودروسازان ثبت نام کردند. نتایج قرعه کشی تا یک هفته پس از پایان مهلت ثبت نام اعلام خواهد شد.

توقف تولید نوع تا پایان تیرماه

سید رضا فاطمی امین وزیر سکوت گفت: سکوی مرکب نوعو سمند و 405 برای اینکه ارتقا پیدا نکند و کیفیت آن ارتقا پیدا نکند بنابراین تصمیم گرفته شد تولیدش متوقف شود. نوع تا پایان تیرماه تولید می شود. ما شماره ای را شناسایی کردیم که افراد قبلاً برای آن ثبت نام کرده اند نوع 30 هزار دستگاه بعد از شکل گیری تعهدات دیگر تولید نمی شود و فقط تا پایان این ماه تولید می شود.

اسلام پناه رئیس سازمان ملی استاندارد نیز بر کیفیت و رضایت مشتریان تاکید کرد و از رفع نواقص مکرر خودرو و فراخوان خودروها خبر داد. نوعساینا، سمند و 405 از چرخه تولید اعلام کردند.

صرب ها خواستار واردات محصولات دانش از ایران شدند

وزیر دارایی صربستان در سفر رئیس سازمان توسعه تجارت کشورمان به صربستان، علاوه بر توافقات مالی و بانکی، خواستار واردات محصولات دانش بنیان از ایران شد.

همچنین مقرر شد بین بانک های منتخب دو کشور ارتباط برقرار شود و وزیر دارایی صربستان در این دیدار دستورات لازم را به بانک های منتخب کشورش داد.

همکاری وزارتخانه ها سکوت و نفت مشکل پتروشیمی را حل کند

سید رضا فاطمی امین وزیر سکوت وی گفت: در زمینه تولید آهن به ویژه در زمینه آهن مشکلی نداریم و قیمت ها مناسب است اما چالش اصلی پتروشیمی است چرا که همکاری با وزارت نفت را آغاز کرده ایم. همان طور که فولاد را کنترل کردیم، پتروشیمی را هم کنترل خواهیم کرد.

امضای توافقنامه تجارت آزاد با اوراسیا در مدت 3 ماه

محدی سیدی، مشاور امور بین‌الملل و موافقت‌نامه‌های تجاری سازمان توسعه تجارت گفت: طی سه ماه آینده قرارداد تجارت آزاد که زیرساخت مهمی در مبادلات تجاری است، امضا می‌شود و بر اساس آن 80 ٪ خواهد بود. تعرفه بین ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا به صفر می رسد.

توقف قیمت در بازار خودرو

خوشحال عثمانی رئیس اتحادیه فروشندگان و نمایشگاه داران خودرو تهران عمده ترین و مهمترین مشکل بازار خودرو را محدودیت عرضه عنوان کرد و گفت: نزدیک به دو ماه است که بازار خودرو آرام و باثبات بوده و تقاضا کاهش یافته است. زیاد. که حتی دستور اشتباه است..هم در این بازار ناپدید شد. در حال حاضر همه طرف های بازار خودرو منتظر تعیین تکلیف واردات از سوی فروشندگان و خریداران هستند، بنابراین حتی نوسان قیمت دلار نیز تاثیری بر قیمت خودرو نداشته است.

مذاکرات تجاری ترجیحی با اندونزی آغاز می شود

علیرضا پیمانبک، رئیس سازمان توسعه تجارت ایران گفت: با چند کشور بحث قراردادهای تجارت آزاد را آغاز کرده ایم که از جمله آنها بحث تجارت آزاد با صربستان است. همچنین بحث تعرفه ترجیحی را با اندونزی آغاز کرده ایم.منبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا