خبر

آغاز دستگیری کامیون داران معترض در اطراف پایتخت کانادا


شفقنا – مقامات کانادایی از آغاز دستگیری کامیونداران معترض در اطراف پایتخت خبر دادند.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، به نقل از آرتی عربی، مقامات کانادایی اعلام کردند که در اعتراض به محدودیت‌های اعمال‌شده ناشی از اعتراض کامیون داران در اتاوا، پایتخت کانادا، دستگیری رانندگان را آغاز کرده‌اند.

پلیس اتاوا در توییتر نوشت: «برخی از معترضان صبح امروز جمعه به وقت محلی در مقابل ساختمان پارلمان تسلیم و دستگیر شدند.»

پلیس پیش از این دو نفر از رهبران معترضان را در اواخر شب پنجشنبه دستگیر کرده و بسیاری از مناطق مرکز شهر به روی افراد خارج از اتاوا بسته شده بود.

پایتخت کانادا 3 هفته‌ گذشته شاهد تظاهرات و تحصن که گذرگاه‌های مرزی بین کانادا و ایالات متحده را بسته و باعث آسیب اقتصادی در دو کشور شد، بود.

بسیاری از رانندگان کامیون متعهد شده اند که حتی اگر به معنای زندانی شدن یا از دست دادن گواهینامه خود بر اساس قانون اضطراری کانادا باشد، آنجا را ترک نمی کنند.

در همین حال، مجلس عوام کانادا، مجلس سفلی پارلمان، روز جمعه فعالیت خود را به حالت تعلیق درآورد و پلیس صدها راننده کامیون را که از محدودیت های اعمال شده توسط مقامات به دلیل COVID-19 خشمگین بودند، متفرق کرد.

روز پنجشنبه پلیس اتاوا اعلام کرد که در حال آماده شدن برای پایان دادن به محاصره در نزدیکی ساختمان پارلمان و خروج بیش از سیصد کامیون است.

نمایندگان با وجود اعتراضات شرکت کنندگان در «کاروان آزادی» در میدان مجلس، توانستند بدون توقف به کار خود در سه هفته گذشته بپردازند.

روز دوشنبه، ترودو به قانون اضطراری کانادا استناد کرد که مجریان قانون را قادر می‌سازد تا تحصن را به عنوان «غیر قانونی» ممنوع کند، کامیون‌ها را توقیف و رانندگان را دستگیر، حساب‌های بانکی آن‌ها را مسدود و مجوزهایشان را تعلیق کند.

این خبر را در آرتی عربی می توانید ببینید.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا