خبر

آخرین وضعیت ۳ لژیونر مد نظر پرسپولیس/ یحیی اصرار به جذب یک بازیکن دارد/ جدایی یک سرخپوش قطعی استشجاع خلیل‌زاده مدافع ایرانی باشگاه الریان قطر روز گذشته در گفت‌وگویی به این موضوع اشاره کرد که یک فصل دیگر با این باشگاه قرارداد دارد و تصمیم‌گیری در مورد فصل آینده برعهده او نیست. حالا از قطر خبر می‌رسد که مدافع ثابت تیم ملی قرار است در فصل آینده پیراهن باشگاه الاهلی را بر تن کند؛ باشگاهی که محمدحسین کنعانی‌زادگان دیگر مدافع میانی تیم ملی ایران نیز در آنجا توپ می‌زند. اگرچه درباره کنعانی‌زادگان شایعاتی پیرامون جدایی‌اش از الاهلی و بازگشت به پرسپولیس وجود دارد اما گفته می‌شود این بازیکن هم تمایل به بازگشت به فوتبال ایران ندارد و درصورت پیوستن خلیل‌زاده به الاهلی شاهد شکل‌گیری زوج کاملا ایرانی در خط دفاعی این تیم خواهیم بود.

   الریان شجاع را نخواست؟
رسانه‌های قطری به این موضوع اشاره کرده‌اند که خلیل‌زاده با اتمام قراردادش با الریان دیگر در این تیم بازی نخواهد کرد. روز گذشته هم روزنامه الوطن در مورد وضعیت این بازیکن نوشت: «شجاع به‌دلیل مصدومیت و عمل جراحی بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا را از دست داد و قرارداد این بازیکن با الریان به اتمام رسیده است.» جدا از الوطن، چند رسانه دیگر در قطر هم به این موضوع اشاره کرده‌اند که خلیل‌زاده بعد از اتمام قرارداد ۲ساله‌اش با الریان از این باشگاه جدا خواهد شد و نکته قابل تامل اینجاست که مدافع ایرانی روز گذشته گفته بود یک فصل دیگر با الریان قرارداد دارد. حالا این سؤال به‌وجود می‌آید که آیا شجاع با الریان برای فصل بعد قرارداد نداشته یا اینکه ماجرا چیز دیگری است؟ در این زمینه می‌توان اطلاعات رسانه‌های قطری مبنی بر اتمام قرارداد این بازیکن با الریان را درست دانست و از طرفی شاید هم خلیل‌زاده و الریان توافق کرده‌اند تا به رسانه‌ها اینطور اعلام شود که او یک فصل دیگر هم قرارداد داشته ولی با توافق دوطرفه قرار است الریان را ترک کند. البته این سؤال هم به‌وجود می‌آید که اگر خلیل‌زاده یک فصل دیگر با الریان قرارداد دارد چرا تمدید قرارداد به‌مدت یک فصل دیگر، از سوی باشگاه الریان به‌صورت رسمی اعلام نشد؟ با این تفاسیر می‌توان این نظریه را هم درنظر گرفت که الریان دیگر تمایلی برای ادامه همکاری با خلیل‌زاده نداشت و حالا این بازیکن می‌خواهد پیراهن الاهلی را بر تن کند. روز گذشته هم یکی از همبازی‌های شجاع در تیم ملی  خبر داد که شجاع برای فصل بعد با الریان قراردادی نداشته و چند روز پیش هم با الاهلی به توافق رسیده است.

  سرلک هم به قطر می‌رود؟
عبدالعزیز البریده خبرنگار شبکه «الکاس» قطر خبر داده که ۳باشگاه فوتبال این کشور به‌دنبال جذب میلاد سرلک هافبک ملی‌پوش پرسپولیس هستند و حتی از ۲ باشگاه الاهلی و العربی به‌عنوان مشتریان این بازیکن نام برده است. روز گذشته اما با مدیر برنامه‌های سرلک تماس گرفتیم که پیشنهاد از باشگاه‌های قطری را تأیید کرد ولی گفت که هنوز سرلک تصمیم قطعی را در مورد فصل بعد نگرفته است. پرسپولیس خواهان تمدید قرارداد این بازیکن است و قرار است در روزهای آینده سرلک نشستی با مدیران باشگاه داشته باشد تا در مورد فصل بعد تصمیم بگیرد. سرلک با توجه به پیشنهاد مالی قطری‌ها که با پرسپولیس قابل قیاس نیست، تمایل به رفتن دارد ولی موضوعی که باعث تردید این بازیکن شده، قرار گرفتن در سال جام جهانی است. برخی از دوستان و همبازی‌های سرلک در تیم ملی و پرسپولیس به این بازیکن گفته‌اند که رفتن به قطر یک ریسک بزرگ است و بهتر است با ماندن در پرسپولیس، فصل آینده لژیونر شود. این موضوع ذهن هافبک سرخپوشان را درگیر کرده است. از طرفی پرسپولیس هم برای حفظ سرلک و راضی کردن او بابت مبلغ قرارداد کار سختی خواهد داشت.

  درخواست یحیی از باشگاه
یحیی گل‌محمدی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران به این موضوع اشاره کرد که هیچ لیستی در مورد بازیکنان مازاد و جذب بازیکن جدید به باشگاه نداده است ولی صحبت‌های یحیی به این دلیل بود که تیمش در ۶بازی پایانی بابت شایعات نقل و انتقالات وارد حاشیه نشود. گل‌محمدی از مدیران باشگاه خواسته که در وهله اول با مهدی ترابی، سرلک و احسان پهلوان برای تمدید قرارداد مذاکره کنند. یکی از مهم‌ترین خواسته‌های گل‌محمدی از مدیران پرسپولیس بازگرداندن احمد نوراللهی است؛ بازیکنی که در شباب الاهلی موقعیت خوبی ندارد و سرمربی سرخ‌ها هم امیدوار به جذب این بازیکن است. با توجه به جدایی رضا اسدی و احتمال رفتن سرلک، گل‌محمدی در فکر تقویت تیمش در خط هافبک است و اصرار شدیدی روی جذب نوراللهی دارد.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا