خبر

آثار تورمی پرداخت عادلانه یارانه‌ها کمتر از روش قبلی است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | جهان محتواسیدحمید عاملی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: اقتصاد کشور ما از بیماری مزمنی رنج می برد که همه صاحب نظران و صاحب نظران با درمان آن موافقت کرده اند.

اقتصاد کشور ماست غیر مولد وی با کاهش نرخ سود از آثار تورم و رکود خبر داد و گفت: 2 afty آنچه همیشه اقتصاد ما را تهدید می کند تورم و رکود است، کنترل تورم منجر به رکود شده است، کنترل رکود منجر به افزایش تورم شده است.

استاندار اردبیل گفت: در چنین شرایطی اقتصاددانان ضرورت انجام عمل جراحی بزرگ را در نظام اقتصادی کشور احساس کردند و راهکارهایی را در این زمینه به دولت ارائه کردند.

عاملی افزود: اصلاحات اقتصادی به ویژه اصلاح ساختار بودجه در سال های اخیر مورد بررسی قرار گرفته است و در این بین باید ساختار حمایتی نیز تغییر کند.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود اشاره کرد که دولت سیزدهم مردم در تحقق وعده های خود در کشور وارد این موضوع شد تا با نگاه تحول آفرین به اقتصاد کشور، زمینه را برای اصلاح عملیات ها فراهم کند و آنها را تکمیل کند. . این جراحی را با تمام شجاعت و جرأت .. ارسال کرد.

العاملی افزود: سال گذشته بیش از هشت میلیارد دلار به کالاهای اساسی کشور به عنوان ارز ترجیحی اختصاص یافت اما ثمرات و درآمدهای آن در اختیار مردم قرار گرفت. چشم او آنها در زندگی خود متوجه نشدند.

وی با اشاره به کمبود ذخایر استراتژیک در کشور در سال گذشته در کنار مشکلات دولت در تامین کالاهای اساسی، گفت: امسال با مجوز مجمع نمایندگان و منویات مقام معظم رهبری مسیر آزادسازی قیمت ها در دستور کار قرار گرفت. آزاد شده است. او سعی می کند یارانه را مستقیماً به حساب خود واریز کند.”

املی ادامه داد: در اجرای این طرح مسائل و موضوعات اساسی به ویژه تامین مواد اولیه به مردم در نظر گرفته شده است و تلاش می کنیم از روغن و لبنیات گرفته تا گوشت قرمز و سفید با تخم مرغ در اختیار مردم قرار دهیم.

وی افزود: با توجه به لزوم تامین ارز در خرید کالاهای اساسی با قیمت 24 هزار تومان و پرداخت مابه التفاوت قیمت ترجیحی واردات کالاهای اساسی، دولت تصمیم گرفت برای جلوگیری از تورم یارانه عادلانه پرداخت کند و هزینه ها را پرداخت کند. پایه پولی «و به جای پرداخت یارانه به واردکننده، این یارانه به حساب مصرف کننده واریز شد.

رئیس شورای اداری استان با بیان اینکه از این پس ارز ترجیحی که در تخصیص و واردات کالا با انحراف مواجه بود برای همیشه از اقتصاد ایران حذف شد، گفت: فرید برای شهروندان تامین می شود.

یک کارگر پرداخت یارانه مستقیم دو ماهه به سرپرستان خانوار را یادآور شد و افزود: به احتمال زیاد از امشب مبلغ یک ماه اول برداشت می شود تا مردم اقدامات لازم را برای تامین مایحتاج خود انجام دهند.

وی با اشاره به گرانی مرغ، تخم مرغ، شیر و روغن در فاز اول آزادسازی، خاطرنشان کرد: البته این به معنای هرج و مرج قیمت نیست، بلکه این کالاها با قیمت اعلام شده به مردم عرضه می شود در استانداری تمامی اقلام مورد نیاز را ذخیره کرده ایم و در تامین آنها با مشکلی مواجه نیستیم.

عامل نمونه برای این عرضه کالا، ذخیره سازی نفت با بارگیری 500 تن نفت خام به کارخانه روغن نباتی اردبیل بود و گفت: در سایر کالاها این ذخیره سازی به درستی انجام شد.

وی به آزادسازی نرخ نهاده های دامی و لزوم حمایت از دامداران و دامداران اشاره کرد و ادامه داد: در حمایت از واحدهای تولیدی به ویژه دامداری ها تسهیلات و منابع سرمایه در گردش از طریق صندوق حمایت از دام و طیور پرداخت می شود.

عاملی به موضوع نان و شایعات مطرح شده در این زمینه اشاره کرد و افزود: قیمت نان به هیچ وجه تغییر نمی کند و محدودیتی برای نان و تهیه نان در استان وجود ندارد.

و در ادامه اظهاراتش گفت: تنها تفاوت در تامین آرد کشور است نوانای هاست کسی که با قیمت آزاد آرد به نانوایی ها تحویل می دهد اما مابه التفاوت این مبلغ و یارانه آن برای جلوگیری از فروش خارج از شبکه آرد به حساب نانوایی ها واریز می شود.

العاملی با اشاره به گسترش شبکه تامین و توزیع آرد و تخلفات صورت گرفته در این زمینه، ادامه داد: قاچاق و برخی مسائل حاشیه ای در این زمینه توسط دولت کاهش یافته و امکان تامین نان وجود دارد. به شهروندان با قیمت کمتر.» قیمت مناسب

استاندار اردبیل از شهروندان خواست با توجه به حضور کافی در بازار، آرامش خود را برای تامین اجناس مورد نیاز خود حفظ کنند و از خرید مازاد خودداری کنند.منبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا